Kogumismahutiga välikäimla paigaldus.

1.Esmalt tuleb maha märkida välikäimla puitosa asukoht.

2.Seejärel tuleb märkida mahuti asukoht, arvestades, kus asetseb mahutisse sisenev toru ja välikäimla plastkoonus. Need peavad hiljem kohakuti jääma.

Meie kasutame kasutatud  vedelike hoiustamise mahuteid (1m3) ja siseneva toru asukohana kasutame ülemist korki, kuhu sobiv ava sisse lõigatakse.

Arvestama peab ka tühjendamise vajadust. Meie lisame väljavõtuava käimla tagumisele küljele, lisaks ka kolmiktoru käimla plastkoonuse ja mahuti vahele. Nii saab tühjendamisvooliku mahutisse.

Et vältida haisu levimist nn tuppa, siis selleks tuleks paigaldada ka ventilatsioonitoru, mis algab kogumismahutist ja viiakse katusest välja. Tähelepanu peaks pöörama sellele, et vent-toru alumine ots peaks olema allpool välikäimla plastkoonuse alumist otsa ja tuleb tagada õhuringlus (poti kattel peaks olema väikene ava)

3.Mahuti jaoks tuleks kaevata auk sellise suurusega, et külgedele ja peale saaks külmumise vältimiseks paigaldada soojustuse. Meie kasutame 10cm paksust maa sees vastupidavat penoplasti.

4.Mahuti peale tuleks ehitada puitosa kandmiseks vundament. Kuna aga meie variandil asetseb puitosa täpselt mahuti peal, siis meie lahendame toetuse mahutile, ja see on ka üks põhjusi, miks metallkarkassiga mahutit kasutame.

5.Kui vundament on valmis, siis ülejäänud välikäimla puitosa paigaldus toimub juhendi järgi, mis on kaubaga kaasas. Ehk siis lühidalt:

Paigaldada laagid, ja sellele seinaprussid. Tuleks jälgida, et välikäimla nurkadest mõõdetud diagonaalid oleksid võrdsed.

Seejärel uks, katusetalad, ja-laudis ja katusekate. Viimasena tuleks teha sisetööd (põrand, ja istumisalune)

Lisaks kaasas olevale detailsele paigaldusjuhendile, saab lugeda paigalduse kohta ka siit: https://skanwood.ee/paigaldusjuhised/